Ez a vidék nem csak szép, de az itteni éghajlat és a geológia egybefonódása egyedi értéket nyújt szölőtermesztésre. A dél-nyugati fekvésű lejtő – 330 – 350 méterre fekszik a tengerszint fölött –tökéletes napsütésnek van kitéve és természetes védőpajzsot biztosít a szőlőnek tavaszi és őszi szelek ellen. A barna talaj pedig, ami rétegesen agyagot, vízhatlan márványt, homokkövet és homokot tartalmaz, hőt és vizet tartósít.

A Küküllő mentén a ködös időszak nyár végétől novemberig tart. Ebben a periódusban, míg hidegek az éjszakák és melegek a nappalok csökken a szőlő víztartalma és ezáltal az aromák tömörűlnek, a savasság pedig finomul.

A szőlőbirtok lassan 70 hektárt foglal magába. A szőlőfajták között van úgy helyi – Király-, Fehér- és Feketeleányka meg Muskotály – mint nemzetközi is – Sauvignon Blanc, Rajnai Rizling, Pinot Noir vagy Merlot. A repertoárban találunk egy német fehér szőlőt, a Kernert és egy osztrák vöröset, a Zweigeltet is, amelyek Déltirolban is honosak, ugyanúgy, mint Heiner.

Nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező szakemberek készítik a borokat is. Az egyik borász Celestino Lucin, akit 2009-ben a Gambero Rosso folyóirat Olaszországban az év pincemesterének nevezett ki. A másik pincemester pedig a Kis-Küküllő menti (héderfáji) származású Dénes Milhály. Önológiai kiképzését Olaszországban szerezte, a küküllőmenti borok szeretete és tisztelete pedig úgymond veleszületett. Közös összefogással és sok munkával felejthetetlen borokat komponálnak, amelyek az Erdély hegyalja borvidéket büszkén képviselik. Nemcsak nemzetközi versenyeken értékelik magas jegyekkel boraikat, hanem a vevőközönség körében is nagyra becsülik.

Login